مفهوم کش بسیار آسان است. در این مورد باید گفت که LSI از ویژگی CacheCade برای ذخیره کردن درخواست‌های مکرر استفاده می‌کند. این درخواست‌ها برای دریافت یا نوشتن اطلاعات روی SSD یا آرایه‌های از این درایو‌ها خواهد بود. (حداکثر 32 درایو) وقتی که درخواست به دسترسی اطلاعاتی صادر می‌شود که درخواست‌های مکرر در مورد آن وجود داشته باشد، SSD با پاسخ سریع از طریق Cache Cade چند ویژگی مثبت را ارائه می‌کند. در ابتدا باید گفت که زمان تأخیر به شکل قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. در سمت مقابل نیز شاهد افزایش عملکرد در زمان خواندن و نوشتن با فشار بسیار زیاد توسط برنامه‌های سنگین خواهیم بود. سرور‌های وب، دیتا و یا فایل می‌توانند با استفاده از این کارت‌ها و ویژگی CacheCade سود زیادی ببرند. این کارت‌ها می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های ذکر شده سرعت خواندن و نوشتن و به خصوص کش کردن را به شدت افزایش دهند. CacheCade در پس زمینه به کار خود ادامه می‌دهد و با استفاده از الگوریتم خاص خود به مدیریت فایل‌ها مثل اضافه و یا پاک کردن آن در کش SSD می‌پردازد.

شاید بهترین ویژگی در مورد CacheCade سادگی و قیمت کم آن باشد. این بسته نرم‌افزاری با کارت‌هایی مثل LSI 9260 و خانواده 9280 سازگاری دارد. تبدیل ارزش به قیمت این ویژگی بسیار کارآمد بسیار بالا است چون یک آرایه کامل SSD‌ های سریع تحت کنترل آن دیگر نیازی به دسترسی به اطلاعات با زمان تاخیر کم ندارند. کش کردن قیمت نهایی را کاهش داده و به کاربر اجازه می‌دهد که به اندازه بزرگی از اطلاعات ذخیره شده در دیسک‌های ارزان‌تر دسترسی پیدا کند. CacheCade اجازه می‌دهد که ارایه درایو‌ها به اندازه نیاز رشد کنند و امکان اضافه شدن تعداد درایو‌های جدید SSD وجود دارد.

ویژگی‌های LSI MegaRAID Cache CAde Pro 2.0

  • سازگاری با سری کنترلر‌های MegaRAID SAS 9260/9261/9280
  • پشتیبانی از همه سیستم عامل‌های موجود و سازگاری کامل با آنها
  • بالاترین میزان پشتیبانی از تعداد SSD همزمان تا 32 عدد
  • بالاترین میزان پشتیبانی از تعداد SSD VD روی هر کنترلر تا 64 عدد
  • بالاترین میزان حافظه کش Cache Cade به ازای هر کنترلر 512 گیگابایت
  • پشتیبانی از نوشتن روی SSD با رید سطح 1 – 10

لایسنس استفاده از MegaRAID Advanced Software Options به شما اجازه می‌دهد که عملکرد بیشتری داشته و از داده‌های خود در کارت‌های رید کنترلر حفاظت کنید. از این نرم‌افزار و لایسنس آن می‌تواند برای استفاده از MegaRAID Sotrage Manager استفاده کرد. استفاده از لایسنس MegaRAID Cache Cade Pro 2.0 نیز به کاربر اجازه می‌دهد تا از آرایه‌های HDD یا SSD با قدرت و عملکرد بسیار بالاتری نسبت به حالت عادی استفاده کند. در کنار آن امکان تعیین کردن یا مدیریت تعداد از SSD برای کار‌های مختلف وجود دارد. با استفاده از MegaRAID Cache CAde Pro 2.0 هدر رفتن فضای ذخیره‌سازی به کمترین حالت خود خواهد رسید و عمر دستگاه‌های ذخیره‌سازی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.